تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

بدون شک شاید شما هم به عنوان یک مادر بخواهید بدانید فرشته دوست داشتنی که در وجود شما زندگی می کند چه جنسیتی دارد؟

به طور معمول در اسپرم های یک مرد تعداد کروموزوم های X و Y به طور مساوی و برابر می باشد بنابراین احتمال اینکه در یک لقاح سالم اسپرم هایی که حاوی کرموزوم X یا Y وارد سلول تخمک بشوند کاملا برابر می باشد. پس اینطور می توان گفت که تولد فرزندان یک خانواده با هر جنسیتی کاملا تصادفی می باشد. امروزه هنوز زوج هایی هستند که خواستار داشتن یک فرزند با جنسیت خاص می باشند. امروزه با پیشرفت علم و استفاده از تکنیک های پیشرفته در حیطه دانش ژنتیک و روش های کمک باروری انتخاب جنسیت جنین تا حد زیادی قابل انجام می باشد.

بدون شک شاید شما هم به عنوان یک مادر بخواهید بدانید فرشته دوست داشتنی که در وجود شما زندگی می کند چه جنسیتی دارد؟

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر بنفشه قریشی  متخصص زنان در ساری ، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۹۱۱۹۱۹۹۳۰۸ – ۰۱۱۳۳۳۲۷۱۳۷

۷ روش تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

  • تعیین جنسیت قبل از لقاح با روش هایی مانند مصرف غذاهای خاص یا شستشوی واژن با مواد خاص به هیچ عنوان تضمینی نبوده ولی تجربتا در حد ۸۰ درصد می تواند موثر واقع شود.
  • به طور کلی هر عاملی که PH واژن را به حالت قلیایی یا اسیدی تغییر دهد می تواند در تعیین جنسیت تاثیرگذار باشد. که این تغییرات بهتر است یک ماه قبل از اقدام به بارداری شروع شوند.
  • بالا رفتن سدیم و پتاسیم و پایین آمدن کلسیم و منیزیم که باعث قلیایی شدن محیط رحم می شوند، برای پسر شدن جنین کمک کننده است و برعکس آن در دختر شدن می تواند نقش بسزایی داشته باشد.
  • در هنگام تخمک گذاری هرچه میزان گلوکز(قند) در ترشحات مخاط رحم بیشتر باشد جذب اسپرماتوزوئید پسر بیشتر می شود و برعکس(مانند مصرف میوه های شیرین، عسل، خرما، کشمش و انجیر و …) .
  • اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد که ترشحات رقیق و قلیایی ترند، حرکت اسپرم های Y (پسر) سریع تر و موفق تر است، در حالی که اگر ۳ الی ۴ روز قبل یا بعد از تخمک گذاری که واژن اسیدی تر است مقاربت انجام شود، به نفع دختر شدن می گردد.
  • رسیدن به ارگاسم زنانه در هنگام مقاربت به دلیل ایجاد ترشحات قلیایی باعث احتمال بالا رفتن اسپرم های پسر می شود و برعکس.
  • شستشوی داخل واژن با مواد قلیایی یا اسیدی قبل از انجام مقاربت هم یک روش کمک کننده تعیین جنسیت می باشد.
تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

تعیین جنسیت فرزند با روش PGD

روش PGD یا تشخیص ژنتیک پیش از لانه گزینی است که به روش IVF انجام می شود ولی به دلیل اینکه هزینه بسیار بالایی دارد و احتمال موفقیت کاشت ۳۵% می باشد فقط در خانواده هایی انجام می شود که در یک جنسیت خاصی، بیماری ژنتیکی دیده می شود.

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

با وجود روش های مختلف برای تعیین جنسیت جنین، هنوز هم سونوگرافی یکی از بهترین روش های تعیین جنسیت جنین می باشد. بهترین زمان برای تعیین جنسیت با این روش هفته ۱۶ ت ۲۰ بارداری می باشد. اما تشخیص دقیق تر نوع جنسیت جنین به عواملی مانند موقعیت قرار گیری جنین برای داشتن تصویر واضحی از دستگاه تناسلی اش بستگی دارد.

[همه: 0 متوسط: 0]
دکتر بنفشه قریشی

پاسخ

چهار + 6 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر بنفشه قریشی