دکتر خوب برای سزارین در ساری

دکتر خوب برای سزارین در ساری

یکی از نگرانی های مادران بارداری که زمان زایمان آنها نزدیک است، پیدا کردن یک دکتر خوب برای سزارین می باشد. بنابراین توصیه می شود تا قبل از ماه سوم بارداری خود پزشک زنان مورد نظر و بیمارستانی را که قصد انجام زایمان را دارید انتخاب کنید تا کمتر دچار نگرانی و استرس شوید.

معمولا سوالات متداول و بسیاری در رابطه با زایمان سزارین و انتخاب بهترین دکتر زنان برای زایمان سزارین برای خانم های باردار مطرح می شود که در ادامه مقاله سعی می کنیم  به بیان پاسخ این سوالات بپردازیم. امید است که پاسخ های مبسوط ما بتواند تا حد زیادی تاثیر مثبتی در جهت تصمیم گیری درست و منطقی شما داشته باشد.

شما عزیزان برای درمان و مشاوره های لازم در خصوص زایمان سزارین در ساری از دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان و زایمان در مازندران، می توانید با شماره های ۰۹۱۱۹۱۹۹۳۰۸ – ۰۱۱۳۳۳۲۷۱۳۷ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر قریشی مراجعه فرمائید.

سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی؟

برای پاسخ گویی به این سوال بر خود لازم می دانیم که مسائلی چند را در خصوص زایمان طبیعی و سزارین به میان آوریم تا بتوانیم نگاه دقیقی نسبت به مساله ایجاد کنیم. در انتها پس از آگاهی از بسیاری از مسائل قطعا خودتان قاضی عادل و آگاهی در جهت انتخاب یکی از آن ها خواهید بود.

اولین نکته ای را که بالطبع باید در پیش ذهن و نظر خود داشته باشید این است، هر اتفاقی که به طور طبیعی رخ دهد و سیر عادی خود را داشته باشد بر تمامی اتفاقات دیگری به طور مصنوعی ساخته شده است رجحان و برتری دارد. این قاعده در خصوص زایمان طبیعی نیز صدق می کند و برتری زایمان طبیعی بر زایمان سزارین را تایید می کند. زایمان طبیعی خود دارای مزایا و امتیازاتی است که باعث می شود گزینه اول بسیاری از زنانی باشد که می خواهند با کمترین احتمال خطر و عارضه زایمان داشته باشند.

کاهش احتمال خطر و افزایش ایمنی در زایمان طبیعی از مزایایی است که می توان برای آن بر شمرد و مورد تایید بسیاری از پزشکان خبره و با سواد است که این گزینه را به بسیاری از زنان پیشنهاد می کنند.

دکتر خوب برای سزارین در ساری

دکتر خوب برای سزارین در ساری

و اما زایمان سزارین؛ زایمان سزارین در برخی از مواقع و در شرایطی کاملا خاص که مادران نمی توانند از گزینه زایمان طبیعی استفاده کنند به کمک مادران می آید و به ناچار باید از همین طریق زایمان داشته باشند.

زمانی که مادر و جنین در شرایط بالینی خاصی قرار بگیرند مثلا عدم توانایی جسمی مادر برای زایمان طبیعی و یا بزرگ بودن سر جنین، کودک بالاجبار باید از طریق زایمان سزارین متولد شود تا کمترین خطر و بیشترین امنیت را برای خود و مادرش داشته باشد.

به طور کلی سزارین علیرغم اینکه امکان کاهش درد را برای مادر فراهم می کند اما این مساله وجود دارد که دوره نقاهت طولانی تری نسبت زایمان طبیعی دارد و مادران پس از زایمان سزارین باید دوره نقاهت را مدیریت کنند تا دوره آن سپری شود.

به طور کلی هم زایمان سزارین و هم زایمان طبیعی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند ولی باید توجه داشته باشید که شرایط جسمی خود و نوزادتان بکار گیری کدام روش را ایجاب می کند و کدام روش کمترین خطر را برای شما ایجاد می کند.

مزایای زایمان سزارین

در سزارین با :

کاهش درد زایمان. در جریان زایمان سزارین مادر درد کمتری را حس می کند و می تواند بعد از بیهوشی به راحتی کودک خود را شیر دهی کند.

کاهش زمان زایمان. در کمترین زمان زایمان سزارین انجام می شود و کودک بدون دغدغه و نگرانی متولد می شود.

بیهوشی عمومی در سزارین

یکی از نکاتی که از سوی پزشکان مطرح گردیده است این نکته است که علیرغم اینکه بیهوشی برای زایمان سزارین به طور مستقیم بر روی جنین و مادر تاثیر منفی ندارد ( عارضه هایی را به همراه دارد اما این عوارض طولانی مدت نیستند.) ولی شرایطی را فراهم می کند که موجب ایجاد مشکلاتی دیگر می شود. مثلا زمانی که مادر از بیهوشی عمومی استفاده می کند مدت زمان بیشتری طول می کشد تا مادر به هوش بیاید و بتواند به کودک شیر بدهد ولی در زایمان طبیعی این مدت زمان کمتر است. فاصله ای که بین تولد نوزاد و شیردهی وجود دارد هرچقدر کمتر باشد موجب می شود کودک شرایط بهتری داشته باشد.

*یکی از توصیه هایی که پزشکان برای مادران دارند این است که برای انجام سزارین از بی حسی های موضعی استفاده کنند. بی حس کننده های موضعی بر روش بیهوشی عمومی رجحان دارند.

تاثیر زایمان طبیعی یا سزارین بر روی نوزاد

پزشکان معتقدند زمانی که جنین از کانال زایمان به شکل طبیعی متولد می شود در اثر فشاری که به بدن او وارد می شود آبهایی که در بدن وجود دارد خارج شده و باعث می شود با شرایط بهتر و سلامت تری متولد شود.

معمولا کودکانی که از طریق زایمان سزارین متولد شده اند احتمال بیشتری وجود دارد تا به دیابت، چاقی و یا بیماری آسم مبتلا شوند.

ویژگی بهترین دکتر زنان برای سزارین

زنان در دوره بارداری و ایام نزدیک به زایمان سوالی را به کرات مطرح می کنند مبنی براینکه بهترین دکتر سزارین در ساری یا دکتر خوب برای سزارین یا طبیعی کیست و از زنان دیگر می خواهند در این زمینه کمک اش کنند. برای پاسخ گویی به این سوال زنان دیگر از تجربیات خود سخن می گویند و می خواهند از این طریق به آنان کمک کند.

دکتر خوب برای سزارین در ساری

اما در اینجا می خواهیم معیارهایی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید از طریق آن برای شناخت بهترین دکتر زنان در ساری گام بردارید.

  • سواد و دانش
  • تجربه و آگاهی
  • میزان اخلاق مداری در حرفه و شغل

همچنین قبل از هر گونه اقدام در رابطه با انتخاب بهترین دکتر زنان در شهر و محل سکونت خود می توانید بسته به نظر و موقعیت خود متخصص زنان آقا یا خانم را انتخاب کنید اما اگر با پزشک آقا احساس ناراحتی و معذب بودن را دارید متخصصین زنان با تجربه و بسیاری در از حوزه فعالیت نمی کنند که می تواند از آنها کمک بگیرید. همچنین دسترسی راحت به یک متخصص زنان متبحر و با تجربه باید مد نظر قرار گیرد. شما باید پزشکی را انتخاب کنید تا بتوانید در مواقع ضروری به راحتی به پزشک خود مراجعه کنید.

  • موارد بیان شده به طور کلی باید در تمامی افراد مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید بینشی درست و نیز انتخابی آگاهانه داشته باشید.

قطعا سواد بدون تجربه و تجربه بدون سواد و در کنار تمامی اینها اخلاق باید حضور داشته باشد تا ترکیبی درست شکل بگیرد و درمان با موفقیت انجام شود.

سخن آخر

شما عزیزانی که ساکن شهر ساری هستید و قصد بارداری و داشتن یک زایمان خوب را دارید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در این رابطه به یک متخصص زنان و زایمان خوب در ساری مراجعه کنید تا در روند آزمایشات لازم و معاینات دوره ای در طول دوران بارداری وضعیت و شرایط جسمی شما را تحت کنترل داشته باشد. این نکته را بخاطر داشته باشید که در صورت نداشتن وضعیت جسمی مناسب پزشک شما انجام زایمان سزارین را پیشنهاد می دهد.

راه های ارتباطی با دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان در ساری:

[همه: 0 متوسط: 0]
دکتر بنفشه قریشی

پاسخ

نوزده − دوازده =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر بنفشه قریشی