راحت ترین تکنیک های کاهش درد زایمان

 روش های کاهش درد زایمان طبیعی

در عین اینکه زایمان یک مرحله بسیار شیرین و لذت بخش برای مادر محسوب می شود اما آماده نبودن بدن مادر برای زایمان می تواند او را دچار مشکل کند و درد زیادی را حین زایمان تجربه کند. یکی از مهم ترین، بهترین و راحت ترین تکنیک های کاهش درد زایمان، یاد گیری نحوه تنفس صحیح شکمی به صورت عمیق و آرام می باشد. اینکار موجب جلوگیری از تحلیل رفتن انرژی بدن مادر در طول زایمان می باشد و می تواند موجب اکسیژن رسانی بهتر به جنین شود.

سوالی که ممکن است برای مادران باردار مطرح شود این است که :

تنفس عمیق شکمی چه تاثیری در کاهش درد زایمان دارد؟

تنفس های شکمی به چه صورتی انجام می شود؟

 

شما عزیزان برای درمان و مشاوره های لازم در خصوص تکنیک های کاهش درد زایمان از دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان و زایمان در مازندران، می توانید با شماره های ۰۹۱۱۹۱۹۹۳۰۸ – ۰۱۱۳۳۳۲۷۱۳۷ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر قریشی مراجعه فرمائید.

 

برای دستیابی به پاسخ این سوالات در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید.

تنفس صحیح در بارداری

در زمان بارداری به دلیل اینکه جنین در حال رشد است و رحم بزرگ تر می شود و به ریه ها فشار وارد می شود بسیاری در تنفس مادران تغییر ایجاد می شود. نفس ها بسیار سریع و با فاصله کمتر و سطحی تر انجام می شود. مادر باید تکنیک تنفسی خود را اصلاح کند و باید آموزش ببیند تا درست نفس بکشد زیرا اکسیژن است که غذای جنین را فراهم می کند و روی مغز جنین و تک تک سلول های جنین تاثیر خوبی می گذارد. اگر اکسیژن رسانی به مادر باردار به خوبی انجام شود متعاقبا جنین رشد و هوش بهتری خواهد داشت.

تکنیک تنفسی در زمان بارداری

باید به صورت شکمی باشد یعنی مادر باردار هنگام دم اکسیژن را از بینی خود وارد می کند و احساس می کند وقتی دست خود را روی شکم خود قرار می دهد، این تنفس شکمش را ا هر بار تنفس بزرگتر و با هر بار بازدم شکم به سرجای خود باز می گردد. به این تنفس، تنفس شکمی گفته می شود.

تنفی زمانی که شکمی باشد با چند تنفس شکمی مادر باردار احساس آرامش می کندو همزمان حس تن آرامی پیدا می کند و این آرامش باعث می شود هورمون های وی به جا و درست ترشح شوند.

راحت ترین تکنیک های کاهش درد زایمان

فواید و اثرات تنفس عمیق مادران باردار هنگام زایمان

شاید همه ما این تجریه را داشته ایم زمانی که نفس عمیق می کشیم باعث می شود اکسیژن زیادی به بدن برسد و استرس کمتر و آرامش بیشتر شود. قطعا روز زایمان تمام مادران باردار دچار استرس و ترس زیادی می شوند و می خواهد یک زایمان خوب و راحتی داشته باشند. در این بخش به چند مورد از فواید تنفس صحیح مادران باردار اشاره می شود:

اکسیژن خوبی به مادر و جنین می رسد: در این روش علاوه بر اینکه اکسیژن رسانی خوبی به بدن مادر باردار انجام می شود قطعا اکسیژن خوبی هم به جنین می رسد. اگر جنین دچار کمبود اکسیژن شود ممکن است در معرض خطر قرار گیرد و دچار دیسترس تنفسی شود و یا در رحم مادر مدفو