عمل همزمان جراحی لابیاپلاستی و زایمان طبیعی۰

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

عمل همزمان جراحی لابیاپلاستی و زایمان طبیعی

لابیاپلاستی، که معمولاً جزء یکی از انواع روش های جوانسازی واژن محسوب می شود معمولا در خانم هایی انجام می شود که دارای لابیاهای بزرگ یا ناهموار هستند. لبه های بزرگ اغلب موجب می شود که خانم ها هنگام پوشیدن شلوار، ورزش یا برقراری رابطه جنسی احساس ناراحتی کنند. لابیاپلاستی می تواند علائم آزار دهنده در خانم ها را کاهش دهد و موجب افزایش حس اعتماد به نفس آنها شود.

 

شما عزیزان برای درمان و مشاوره های لازم در خصوص جراحی های زیبایی واژن از دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان و زایمان در مازندران، می توانید با شماره های ۰۹۱۱۹۱۹۹۳۰۸ – ۰۱۱۳۳۳۲۷۱۳۷ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر قریشی مراجعه فرمائید.

 

لابیاپلاستی می تواند به عنوان یک روش مناسب جهت اصلاح شکل لابیاها که در اثر بارداری و زایمان طبیعی بزرگ تر شده یا تغییر شکل یافته انجام شود. همچنین این روش همچنین می تواند با عمل زیبایی کلیتوریس همراه باشد که به طور بالقوه می تواند ظاهر و احساس کلیتوریس در قسمت بالای واژن را تغییر دهد.

 

 

 

اما یکی از سوالات بسیار رایجی که در رابطه با عمل جراحی لابیاپلاستی توسط خانم ها هنگام مراجعه به جراح زنان مطرح می شود این است که آیا می توان حین زایمان طبیعی یا بلافاصله بعد از انجام زایمان عمل لابیاپلاستی را همزمان انجام داد؟

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

عمل لابیاپلاستی یک روش جراحی سرپایی است که معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بعد از عمل، زنان ممکن است ناراحتی و تورم خفیفی را تجربه کنند، که معمولاً پس از ۱-۲ هفته کاملاً از بین می رود. برش های ایجاد شده حین عمل معمولاً به زودی بهبود می یابند و به ندرت قابل مشاهده اند. مانند هر جراحی دیگری در عمل لابیاپلاستی نیز عوارض ناچیزی نیز ممکن است اتفاق بیفتد. شایع ترین این عوارض شامل خونریزی، عفونت و جای زخم است. اگرچه این عوارض معمولاً نادر هستند، اما گاهی اوقات ممکن است رخ دهد.

بیشتر بخوانید
عفونت واژن و روش های درمان آن

عمل همزمان جراحی لابیاپلاستی و زایمان طبیعی

بهترین کاندیدهای جراحی لابیاپلاستی چه کسانی هستند؟

کاندیداهای مناسب برای جوان سازی واژن، معمولا خانم هایی هستند که تغییرات جسمی قابل توجهی بعد از زایمان در ناحیه تناسلی خود حس کرده اند یا همواره دارای لابیا بزرگ و یا بدشکل ، بزرگ و یا هر دو بوده اند. البته هیچ شکل استاندارد برای ناحیه تناسلی وجود ندارد. با این حال، بسیاری از خانم ها از داشتن لابیاهای برجسته و نافرم ابراز نارضایتی می کنند.

می توان اینگونه بیان کرد هر خانمی در صورت داشتن شرایط زیر می تواند برای انجام جراحی لابیاپلاستی اقدام کند:

  • ۱۸ سال یا بالاتر بودن
  • احساس ناراحتی جسمی هنگام نشستن، ورزش یا انجام رابطه جنسی
  • احساس نارضایتی از شکل ظاهری لابیاها
  • تغییر شکل لابیاهایی به شکل بدفرم پس از جراحی زایمان طبیعی

*در موارد خاص، خانم های جوان تر از ۱۸ سال با شرایط خاص ممکن است برای لابیاپلاستی در نظر گرفته شوند.

دوران بهبودی بعد از عمل لابیاپلاستی

بیماران ممکن است معمولاً ۳ تا ۴ روز پس از عمل به محل کار خود برگردند. اکیداً توصیه می شود که حدود ۶ هفته از هیچ گونه تامپون، بدون لباس زیر استفاده نکنید و رابطه جنسی نداشته باشید. بهبودی کامل ممکن است حدود ۳ ماه طول بکشد. دستورالعمل های دقیق بعد از عمل و مراقبت های بعدی برای هر بیمار پس از جراحی توسط جراح زیبایی زنان به بیمار ارائه می شود.

عمل همزمان جراحی لابیاپلاستی و زایمان طبیعی

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد؟

یک سری تغییراتی در دوران بارداری به شکل پرخونی و تورم در در مخاط واژن و حتی لابیاها ایجاد می شود. در نتیجه ایجاد هر گونه برش یا جراحی در این زمان برای این ناحیه ممکن است عوارض زیادی مانند خونریزی و عفونت را بالا ببرد. همینطور بعد از انجام زایمان طبیعی نیاز به یک سری مراقبت های ویژه و داروهای خاصی برای تسریع روند بهبودی نیاز است که همزمانی آن با مراقبت های بعد از زایمان می تواند برای خانم ها مشکل ساز شود. از طرفی هنگام زایمان لابیاها ممکن است تحت کشیدگی و حتی مختصری آسیب دیدگی نیز شود. در نتیجه بهتر است یک فاصله زمانی منطقی بین زمان زایمان با انجام عمل لابیاپلاستی، چیزی حدود ۲ تا ۳ ماهه است وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید
آیا زنان مبتلا به ایدز می توانند باردار شوند؟

کلام آخر

لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی ناحیه تناسلی می باشد که معمولا برای اصلاح و ترمیم لابیاها انجام می شود. همچنین پس از عمل جراحی لابیاپلاستی، لبه های واژن لیفت و کشیده می شود. اما با توجه به اینکه بسیاری از خانم ها تمایل دارند این جراحی را همزمان با عمل زایمان طبیعی انجام دهند اما معمولا جراحان زیبایی زنان انجام این کار را توصیه نمی کنند. بهتر است تا زمان بهبودی کامل پس از بارداری و زایمان صبر نموده تا یک نتیجه مطلوب و رضایت بخشی را از جراحی لابیاپلاستی دریافت نمایند.

 

راه های ارتباطی با دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان در ساری:

پاسخ

4 × 5 =

Call Now Buttonتماس با دکتر بنفشه قریشی