لابیاپلاستی در ساری

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی، از جمله جراحی های حوزه زیبایی زنان است که به منظور کوچک تر شدن اندازه لابیا (چین های پوست اطراف واژن) انجام می شود. با انجام این جراحی، لابیای داخلی که لابیا مینور نام دارد، به داخل لابیای خارجی (لابیا ماژور) کشیده و پنهان می شود.

با این که هدف از لابیاپلاستی، کوچک کردن و تغییر فرم لابیا مینور می باشد، اما بسیاری از خانم ها خواهان ایجاد تغییراتی در لابیا ماژور و کلیتوریس نیز هستند.

در برخی موارد، لابیا مینور اندازه بزرگی دارد و بسیاری از خانم ها از بزرگ بودن لابیا مینور خود، به خصوص هنگام پوشیدن لباس های تنگ ناراضی هستند. بزرگ بودن لابیا که اصطلاحا هایپرتروفی نیز نام دارد می تواند منجر به بروز مشکلاتی از جمله درد حین رابطه جنسی نیز شود.

به همین خاطر، لابیاپلاستی علاوه بر جنبه های زیبایی، جنبه درمانی نیز می تواند داشته باشد.

هدف از لابیاپلاستی، کوچک کردن و تغییر فرم لابیا مینور می باشد، اما بسیاری از خانم ها خواهان ایجاد تغییراتی در لابیا ماژور و کلیتوریس نیز هستند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر بنفشه قریشی جراح و متخصص زنان و زایمان، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۹۱۱۹۱۹۹۳۰۸ – ۰۱۱۳۳۳۲۷۱۳۷

دلیل هایپرتروفی لابیا چیست؟

معمولا افرادی که رابطه جنسی زیاد دارند، دچار هایپرتروفی می شوند. مواردی از قبیل بارداری، بالا رفتن سن و عوامل ژنتیکی نیز می توانند در هایپرتروفی واژن دخیل باشند. زایمان، یکی از شایع ترین دلایل اصلی کشیدگی پوست لابیا مینور و ماژور می باشد. بعد از زایمان، لابیا به حالت طبیعی و اولیه خود باز نخواهد گشت.

با بالا رفتن سن نیز از خاصیت الاستیسیته پوست کاسته و پوست شل می شود، که بر ظاهر لابیا نیز تاثیر خواهد گذاشت.

چه افرادی می توانند تحت جراحی لابیاپلاستی قرار بگیرند؟

تمامی خانم هایی که از اندازه و شکل لابیا مینور خود ناراضی هستند، می توانند لابیاپلاستی را انجام دهند. دلایل دیگری از قبیل درد حین رابطه جنسی و بهبود کیفیت زندگی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد.

خانم هایی که خواهان انجام لابیاپلاستی هستند، باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • شرط سنی بالای ۱۸ سال
 • سلامت بدنی و فیزیکی
 • BMI سالم داشته باشند
 • مبتلا به شرایط خاص پزشکی نباشند
 • لابیا فرم بدی داشته باشند
 • از درد حین رابطه جنسی شکایت داشته باشند

دلایل انجام لابیاپلاستی

 • کاهش اندازه لابیا
 • بهبود عدم تقارن لابیاها
 • رفع برجستگی ناحیه تناسلی
 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس

اقدامات پیش از لابیاپلاستی

نکته مهم قبل از انجام لابیاپلاستی این است که بیمار از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرد تا دوره نقاهت خوبی را بتواند پشت سر بگذارد.

ممکن است نیاز به ایجاد یک سری تغییرات در داروهای مصرفی باشد. گاهی نیاز به قطع مصرف یک دارو و مصرف داروی جایگزین می باشد. برخی داروها از قبیل آسپیرین، داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی که روند انعقاد را مختل و خونریزی را بیشتر می کنند، باید قطع شوند.

مصرف سیگار و دخانیات نیز باید پیش از جراحی کنار گذاشته شود.

در کنار موارد گفته شده، پزشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار، مصرف هر گونه دارو، انجام جراحی در گذشته و یا سابقه حساسیت به مواد بیهوشی می پردازد.

جزئیات روند لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به روش Wedge و Trim انجام می شود.

تکنیک Trim

یکی از ساده ترین تکنیک هایی است که متخصص زنان از آن استفاده می کند. در این روش، برش افقی کوچکی با چاقوی جراحی و یا لیزر در طول لابیا ایجاد می شود. در مرحله بعدی، هر گونه بافت اضافی در لابیا برداشته خواهد شد.

این روش برای خانم هایی مناسب است که لبه های لابیا فرم ناصافی دارد.

در صورتی که پوست اطراف لابیا تیره باشد، می توان از تکنیک Trim استفاده کرد، چرا که این روش به رفع پیگمان ها (رنگدانه های) تیره پوست نیز کمک می کند.

امروزه، به جای استفاده از چاقوی جراحی، از لیزر در برداشت پوست اضافی استفاده می شود. در نتیجه، بیمار دوره نقاهت بسیار کوتاهی را تجربه خواهد کرد و میزان ناراحتی حین انجام لابیاپلاستی نیز به حداقل خواهد رسید.

تکنیک Wedge

در این روش، قسمتی از بافت اضافی لابیا برداشته می شود. زخم ایجاد شده نیز با پوست باقی مانده بسته خواهد شد. به همین خاطر در این روش کمترین میزان اسکار مشاهده می شود و لابیا فرم طبیعی تری دارد. در این روش هم چنین امکان کاهش چین های اضافی در ناحیه کلیتوریس نیز وجود دارد.

این روش مناسب خانم هایی است که لابیا نامتقارن دارند.

امکان انجام لابیاپلاستی تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی وجود دارد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

اقدامات و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

تمامی نکات بعد از عمل لابیاپلاستی، مواردی از قبیل زمان بازگشت به محل کار، زمان مناسب شروع ورزش و یا رانندگی کردن از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. چرا که هر پزشکی نظر خود را دارد.

در صورتی که لابیاپلاستی با بیهوشی انجام شود، ممکن است چند روزی علائمی از بیهوشی مانند احساس گیجی در فرد دیده شود و در صورتی که عمل با بی حسی انجام شده باشد، احتمال بی حس بودن ناحیه وجود دارد که طی چند روز برطرف خواهد شد.

 • توصیه می شود بیمار یک روز را کامل در منزل استراحت کند.
 • احتمال مشاهده التهاب و ورم بعد از جراحی وجود دارد. جهت کاهش التهاب می توان از کمپرس یخ استفاده کرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که کمپرس نباید مستقیم بر روی پوست گذاشته شود.
 • بیمار بعد از چند روز قادر به انجام کارهای روزانه خود می باشد. اما توصیه می شود انجام کارهای سنگین و ورزش به مدت چند هفته به تعویق بیفتد. انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری و اسب سواری به دلیل سایش لابیا با سطح لباس ممنوع می باشد.
 • برقراری رابطه جنسی تا یک ماه بعد از لابیاپلاستی ممنوع می باشد. چرا که احتمال تغییر فرم لابیا وجود دارد.
 • استفاده از تامپون نیز به دلیل تغییر فرم لابیا ممنوع می باشد.
 • توصیه می شود بعد از جراحی، لباس زیر گشاد و نخی پوشیده شود.

نتایج لابیاپلاستی

با این که نتایج لابیاپلاستی بعد از جراحی به خوبی مشاهده می شود، اما ممکن است نتایج واقعی این جراحی تا زمان رفع کامل التهاب و تورم به تعویق بیفتد. اسکارهای موجود به مرور زمان و طی چند هفته به طور کامل محو خواهند شد. جهت تسریع روند بهبودی، بیمار باید تمامی نکات گفته شده از سوی پزشک را کامل رعایت کند.

[همه: 0 متوسط: 0]
دکتر بنفشه قریشی

پاسخ

هفده − 12 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر بنفشه قریشی