واکسن گارداسیل چیست و در چه سنی باید تزریق شود؟۰

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

 

 

 

واکسن گارداسیل در واقع برای پیشگیری از بروز زگیل های تناسلی و به دنبال آن پیشگیری از ایجاد سرطان دهانه رحم تزریق می شود. فردی که این واکسن را تزریق می کند بدنش در مقابل ویروس HPV مقاوم می شود. اثر بخشی این واکسن خوشبختانه صددرصد می باشد و در جوامعی که به صورت گسترده از این واکسن استفاده شده یک کاهش ۹۰ درصدی در میزان سرطان دهانه رحم مشاهده شده است.

برای اطلاع از ویروس اچ پی وی و زمان تزریق واکسن گارداسیل با ما همراه باشید.

 

ویروس HPV

ویروس HPV ویروسی است که برخی از انواع آن می تواند در ناحیه تناسلی برای خانم ها و آقایان دردسرساز شود و به انواع پرخطر و کم خطر تقسیم بندی می شود. از انواع کم خطر آن می توانند عامل ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی اطراف مقعد شود و انواع پرخطر آن می تواند در آینده مشکل ساز شود. این ویروس های پرخطر حین ورود به بدن علامت خاصی ایجاد نمی کنند و از بدن خارج می شوند. در برخی افراد به صورت دائمی باقی می مانند و زمانی که شرایط خاصی بر آنها حاکم شد می توان موجب بروز سرطان در قسمت اندام های تناسلی، دهانه رحم، واژن، مقعد، انتهای رووده ها، کانال آنال و در افرادی که تماس دهانی تناسلی دارند می تواند موجب بروز برخی سرطان ها در قسمت دهانی و حجره ها شود.

تعداد دوزهای مورد نیاز برای تزریق واکسن گارداسیل

بسته به سن فرد، دوز تزریق واکسن می تواند متفاوت باشد. البته بهترین زمان تزریق واکسن گارداسیل قبل از شروع اولین رابطه جنسی می باشد و به همین خاطر در کشور آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی از سن ۹ تا ۲۶ سالگی به صورت طرح روتین واکسیناسیون کشوری به همه تزریق می شود.