ضروری ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

آیا می دانید مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن چه مواردی هستند؟ آیا عمل تزریق چربی به واژن انجام داده اید و می خواهید از نحوه مراقبت های بعد از آن اطلاعات کسب کنید؟ تزریق چربی به واژن با هدف جبران حجم از دست رفته چربی های واژن که در اثر افزایش سن، کاهش وزن و علل دیگر ممکن است ایجاد شده باشد، انجام می شود. این روش می تواند باعث جوانسازی واژن شود و تیرگی و شلی آن را نیز برطرف نماید. به دلیل مزایای زیادی که تزریق چربی به واژن دارد، امروزه در بین خانم ها بسیار محبوب شده است. مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند در نتیجه آن تاثیر مستقیم بگذارد. به همین دلیل مقاله ای در این زمینه آماده کردیم. با ما در ادامه همراه باشید…

در ابتدا ویدئوی رضایت مراجعه کننده عزیز از تزریق چربی به واژن دکتر بنفشه قریشی جراح و متخصص زنان و زایمان را مشاهده کنید.

اهمیت رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

بعد از اینکه تزریق چربی به واژن را انجام دادید، پزشک یک سری دستورالعمل ها را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را سر وقت و به طور منظم انجام دهید. انتخاب و مراجعه به جراح زیبایی واژن با تجربه و حاذق و انجام درست مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن از مهم ترین عواملی هستند که باعث می شوند به نتیجه مورد انتظار خود دست پیدا کنید. سوال بسیاری از افراد این است که آیا تزریق چربی به واژن دائمی است یا خیر؟ در این روش چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و بعد از آماده سازی به قسمت های مورد نیاز واژن تزریق می شود. تزریق چربی به واژن ماندگاری بیشتری نسبت به روش تزریق ژل به واژن دارد، در صورتی که مراقبت های بعد از عمل به درستی انجام شود. به همین دلیل رعایت این مراقبت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

همانطور که گفتیم رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن بسیار مهم می باشند. معمولا بعد از یک هفته فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد، اما موارد دیگری هستند که باید مدت زمان بیشتری آن ها را رعایت نمود. در ادامه به توضیح مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن می پردازیم.

مراقبت-های-بعد-از-تزریق-چربی-به-واژن

خشک و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی

بعد از عمل لازم است تا ناحیه تناسلی و زخم های آن را خشک و تمیز نگه دارید. این کار باعث پیشگیری از بروز عفونت می شود. رطوبت عاملی است که می تواند باعث ایجاد عفونت شود. به همین دلیل لازم است تا برای خشک نگه داشتن واژن از پد جاذب استفاده نمایید و پانسمان را به طور مرتب تعویض کنید.

عدم مصرف داروهای ضد انعقاد خون

قبل و بعد از تزریق چربی به واژن باید داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، مکمل ها، ویتامین E و … باید با مشورت پزشک قطع شوند. زیرا مصرف آن ها ریسک خونریزی، کبودی و عوارض دیگر را افزایش می دهند.

خودداری از مصرف الکل و استعمال دخانیات

الکل و دخانیات باعث اختلال در گردش خون می شوند و روند بهبودی شما را به نعویق می اندازند. به همین تا دو هفته قبل و بعد از تزریق چربی به واژن باید از مصرف آن ها اجتناب کنید.

مصرف به موقع داروها

پزشک ممکن است یک سری داروها از جمله مسکن و آنتی بیوتیک برای پیشگیری از بروز درد و عفونت برای شما تجویز نماید. لازم است این داروها طبق تجویز پزشک مصرف شود. توجه داشته باشید که از مصرف بی رویه داروها اجتناب نمایید. بهترین جراح زیبایی واژن این دستورالعمل ها و توصیه ها را به طور کامل در اختیار شما قرار می دهد.

استراحت کافی

سعی کنید یک هفته بعد از تزریق چربی به واژن استراحت کنید و کارهای خود را به بعد از این دوران موکول کنید.خواب کافی داشته باشید و از فشار آوردن به خود خودداری نمایید.

اقدامات-بعد-از-تزریق-چربی-به-واژن

خودداری از استحمام با آب گرم

بعد از تزریق چربی به واژن باید از دوش گرفتن با آب گرم خودداری کنید و استحمام را به 72 ساعت بعد از عمل موکول کنید. استحمام با آن داغ در روزهای اولیه باعث از بین رفتن حجم چربی تزریقی می شود. همچنین تا یک ماه از نشستن در حمام خودداری کنید و به صورت سرپایی دوش بگیرید. این کار برای پیشگیری از بروز عفونت توصیه می شود.

تغذیه سالم

تغذیه نقش بسیار مهمی در دوران بهبودی شما دارد. با رعایت تغذیه مناسب و عدم مصرف غذاهای پرنمک و پرچرب می توانید دوران نقاهت خود را هر چه سریع تر سپری نمایید. مصرف غذاهای سالم و غنی از فیبر باعث می شود تا دچار یبوست نشوید. نوشیدن آب به مقدار کافی و مصرف میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.

خودداری از برقراری رابطه جنسی

یکی از مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن، خودداری از برقراری رابطه جنسی تا حدود یک ماه بعد از جراحی می باشد.

عدم انجام فعالیت های سنگین

اگر ورزش های سنگین یا فعالیت بدنی شدید انجام می دهید، سعی کنید تا یک ماه از انجام آن ها اجتناب نمایید.

عدم استفاده از شلوارهای جذب و چسبان

بعد از تزریق چربی به واژن از شلوارهای گشاد و راحت استفاده کنید و از پوشیدن شلوار جین و جذب که باعث فشار به ناحیه تناسلی می شود اجتناب نمایید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن پرداختیم. این نکات به قدری مهم و ضروری هستند که می توانند در نتیجه نهایی تاثیرگذار باشندو از این رو به شما توصیه می کنیم تا این مراقبت ها را جدی بگیرید تا بتوانید از نتیجه عمل خود لذت ببرید.

[همه: 0 متوسط: 0]
dr-ghoreishi
دکتر بنفشه قریشی

دارای بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی و فارغ التحصیل جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی مازندران (ساری) می باشند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با دکتر بنفشه قریشی