زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟۰

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

 زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟

زایمان طبیعی یا سزارین؟

چرا زایمان طبیعی بهتر از زایمان سزارین است؟

چرا زایمان طبیعی را انتخاب کنم؟

 

تمامی اینها سوالاتی است که از زبان بسیاری از زنان باردار می شنوید. در واقع این سوالات نشانگر این است که زنان باردار در زمینه انتخاب نوع زایمان بسیار دغدغه دارند و نگرانی ای طبیعی را تجربه می کنند تا بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

شما عزیزان برای درمان و مشاوره های لازم در خصوص زایمان طبیعی در ساری از دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان و زایمان در مازندران، می توانید با شماره های ۰۹۱۱۹۱۹۹۳۰۸ – ۰۱۱۳۳۳۲۷۱۳۷ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر قریشی مراجعه فرمائید.

 

در این مقاله درصدد هستیم به طور اختصاصی به مساله زایمان طبیعی بپردازیم تا اندکی از روشنگری های لازم را در خصوص زایمان طبیعی، مزایای زایمان طبیعی و بسیاری از نکات مربوط به این نوع زایمان داشته باشیم.

زایمان طبیعی

همان گونه که از اسم این نوع زایمان برمی آید کاملا مشخص است که می تواند بهترین گزینه برای زایمان باشد. هرگز روشی که طبیعی باشد نمی تواند عارضه هایی را ایجاد کند که خطرات جبران ناپذیر داشته باشد.

زایمان طبیعی علیرغم تمامی درد هایی را که متوجه مادران می کند اما فوایدی را داراست که علت خوبی برای ترجیح آن به روش سزارین است.

بیشتر بخوانید
تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

فواید زایمان طبیعی برای زنان چیست؟

بدن خانم ها به گونه ای است که بتوانند به راحتی مراحل زایمان طبیعی را پشت سر بگذارند. همانطور که گفته شد زایمان طبیعی یکی از روش های متداول زایمان می باشد که همه افراد از فواید بسیار خوب آن مطلع می باشند. اما متاسفانه بسیاری از مادران به دلیل ترس از درد زایمان طبیعی از انجام آن واهمه دارند و به انجام زایمان سزارین تمایل بیشتری دارند. در ادامه به منظور بالا بردن سطح آگاهی مادران در خصوص اینکه زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟، مطالبی ارائه می شود تا شاید نسبت به این تصمیم آگاهانه عمل کنید.

 

 زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟

زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟

بهبودی سریع مادر پس از زایمان طبیعی

اولین فایده زایمان طبیعی این است که سیستم بدنی زن دستکاری نمی شود؛ بدین معنا که در سزارین برش هایی را بر سطح شکم ایجاد می کنند که می تواند عارضه هایی را بعد ها در پی داشته باشد. از جمله باقی ماندن جای زخم و بخیه بر روی پوست، و…. . پس از زایمان طبیعی روند بازسازی و بهبودی بدن خیلی سریع اتفاق می افتد. در واقع تمامی زخم هایی که در نواحی واژن و نیز نواحی داخلی رحمی اتفاق افتاده است به سرعت به حالت قبل از زایمان باز می گردد.

میزان خونریزی کمتر حین زایمان طبیعی

میزان خونریزی مادر در زایمان طبیعی نصف میزان خونریزی در سزارین است. خونریزی آسیب های زیادی را به بدن وارد می کند از جمله اینکه بدن زن ضعیف می شود. پس تمامی تلاش مان باید براین نکته معطوف باشد که این میزان را کاهش دهیم.

کم شدن مشکلات تنفسی نوزاد

عبور از کانال زایمان برای نوزاد لازم و مفید است. به این دلیل که پژوهش ها نشان داده است، فشاری که در زایمان طبیعی به نوزاد وارد می شود برای تنفس آن نوزاد بهتر است. از آن جهت که مایعی از ریه نوزاد خارج می شود و همین امر بر تسهیل تنفس نوازد موثر واقع می شود.

بیشتر بخوانید
عمل همزمان جراحی لابیاپلاستی و زایمان طبیعی

سهولت در شیردهی بعد از زایمان

انقباضاتی که در رحم ایجاد می شود برای مادر بسیار سودمند است زیرا هورمون هایی را ترشح می کند که بر شیردهی مادران تاثیر می گذارد. خانمی که سزارین انجام می دهد به جهت اینکه از بیحس کننده ها استفاده کرده است نمی تواند بلافاصله شیردهی داشته باشد.

بالا بودن درک مادر حین زایمان و بهره بردن از لحظه تولد نوزاد

علیرغم اینکه زنان درد زیادی را در زایمان طبیعی تجربه می کنند، اما به کرّات شاهد این اتفاق بوده ایم که زنان بسیاری از زایمان طبیعی خود به عنوان بهترین و شیرین ترین خاطرات و تجربه زندگی شان یاد می کنند. زیرا که در تمامی مراحل زایمان کاملا هوشیار بوده و روند زایمان را با آگاهی و درک سپری کردند. این درحالی که زنان در سزارین در بیهوشی و بی خبری کامل به سر می برند و درکی از نحوه انجام اقدامات در روند زایمان ندارند.

عوارض زایمان سزارین نسبت به زایمان طبیعی

سزارین یک جراحی بزرگ است که مشکلات و عارضه های زیادی را ایجاد می کند از جمله اینکه: درد بیشتری پس از زایمان برای مادر به وجود می آورد، چسبندگی داخلی شکم از عارضه هایی است که پس از سزارین به وجود می آید اما بعد از زایمان طبیعی خیر، پس از سزارین مراقبت های بیشتری لازم است تا روند بهبودی تسهیل گردد.

*نکته مهمی که وجود دارد که پزشکان بسیاری بدان اشاره داشته اند مبنی بر اینکه، حتی کسی که درد زایمان طبیعی را تحمل می کند سپس به سمت سزارین می رود ( حال به هر دلیلی که منجر به چنین اتفاقی می شود) یک قدم از کسی که بدون درد سمت سزارین می رود جلوتر است.

بهترین متخصص زنان و زایمان

بسیاری از زنان که به متخصص زنان و زایمان رجوع می کنند انتظار دارند که به طور درست و دقیق در زمینه انتخاب نوع زایمان راهنمایی شوند. خوشبختانه تعداد کسانی که در زمینه زنان و زایمان فعالیت دارند و نیز کارنامه کاری قابل دفاع و پر باری را  دارند، بسیارند. و این موضوع ما را دلگرم می کند که زنان می توانند از بهترین پزشکان و متخصصین، مشاوره داشته باشند و مهم ترین اتفاق زندگی شان یعنی زایمان را به دست توانمند آن ها بسپارند.

بیشتر بخوانید
هرآنچه باید درباره دوران یائسگی بدانید

 

 زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟

زایمان طبیعی چه فوایدی دارد؟

دکتر زنان خوب در ساری

قطعا یافتن دکتری که به عنوان یک متخصص زنان و زایمان در ساری شناخته شده باشد اصلا کار دشواری نیست. زیرا که امروزه با توجه به گسترش ارتباطات و گسترش فعالیت های شبکه های اجتماعی می توان به راحتی با کسانی که به طور موفق در این زمینه خدمت رسانی می کنند، آشنا شد و در کمترین زمان ممکن زمان ویزیت را تدارک دید و اقدامات لازم را انجام داد.

پزشکان دلسوزی وجود دارند که تمامی فکر و ذکرشان تسهیل راه درمان و زایمان برای زنان و مادران این سرزمین است و شایسته اعتماد هستند.

نتیجه گیری

در این نوشتار که تمامی همّ و غم ما بر این بود که اطلاعاتی درست و مفید در اختیار زنان و مادران دل نگران و آگاه قرار گیرد تمامی جنبه های زایمان طبیعی را مورد بررسی قرار دهیم. امید است که بتوانید با استفاده از این مطالب و نیز با مشاوره هایی که با پزشکان متخصص زنان و زایمان دارید بهترین تصمیم را برای مهم ترین و زیباترین تجربه زندگی تان داشته باشید.

راه های ارتباطی با دکتر بنفشه قریشی متخصص زنان در ساری:

پاسخ

16 − 11 =

Call Now Buttonتماس با دکتر بنفشه قریشی